fbpx

Przyczepy kempingowe: dobra alternatywa dla wakacji w hotelu?

Choć wielu osobom nie mieści się to w głowie, to przyczepy kempingowe rzeczywiście zaczynają być traktowane w kategorii substytutu hotelu. W Polsce błyskawicznie przybywa fanów karawaningu, którzy swoją przygodę z tą formą podróżowania zaczynają właśnie od zakupu przyczepy. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które są już trochę znudzone spędzaniem wakacji w hotelach all inclusive czy pensjonatach i szukają odmiany.

Karawaning przeżywa renesans popularności

W krajach Zachodniej Europy moda na karawaning trwa nieprzerwanie mniej więcej od lat 60. XX wieku. W Polsce ta forma podróżowania była popularna w latach 70. i 80., kiedy to wiele osób mogło się pochwalić posiadaniem słynnej Niewiadówki holowanej przez Fiata 125p czy 126p.

W wolnej Polsce i już w XXI wieku karawaning był niemal zapomniany, ale wszystko zmieniła pandemia. Zamknięcie hoteli spowodowało, że mnóstwo osób zainteresowało się opcją podróżowania z przyczepą kempingową czy kamperem, łapiąc bakcyla karawaningu. Sprzedaż przyczep i kamperów dosłownie wystrzeliła, a ceny egzemplarzy z drugiej ręki wzrosły często kilkakrotnie.

Wypożycz zanim kupisz

Jeśli kusi Cię spróbować karawaningu, to skorzystaj z naszej rady i nie zaczynaj od zakupu przyczepy. Najpierw warto ją wypożyczyć i niskim kosztem przekonać się, czy ten sposób spędzania wakacji czy długich weekendów w ogóle Ci odpowiada.

Trzeba pamiętać, że karawaning nie jest dla każdego, ponieważ wiąże się z pewnymi niewygodami, długą podróżą na miejsce, wymaga doskonałej organizacji i samoobsługi, a także posiadania odpowiedniego samochodu zdolnego do holowania dużej przyczepy kempingowej.

Jeśli już po pierwszym wyjeździe okaże się, że podróżowanie z przyczepą jest tym, czego szukałeś, a Twoja rodzina również jest zachwycona karawaningiem, to przyjdzie czas na zakup własnego pojazdu – czy to używanego, czy z drugiej ręki.

W poszukiwaniu odpowiedniej przyczepy wybierz się do salonu HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce, w którym znajdziesz olbrzymi wybór przyczep, również z drugiej ręki, skorzystasz z fachowego doradztwa praktyków karawaningu oraz otrzymasz atrakcyjną ofertę, w tym uwzględniającą finansowanie zakupu poprzez leasing czy kredyt.

Z pełną ofertą HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl. Szczególną uwagę zwróć na korzystnie wycenione przyczepy kempingowe niemieckiej marki Buerstner, której modele są dokładnie opisane na stronie https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Komu spodoba się podróżowanie z przyczepą?

Podróżowanie z przyczepą to świetna forma urlopowania, która jednak nie każdemu przypadnie do gustu. Można ją natomiast polecić osobom, które:

 • Są już nieco znudzone klasycznymi sposobami spędzania wakacji;
 • Interesują się karawaningiem;
 • Są zaradne, wiele rzeczy potrafią zrobić samodzielnie i sprawia im to przyjemność;
 • Chcą mieć możliwość spania praktycznie gdziekolwiek, gdzie tylko da się zatrzymać z przyczepą kempingową;
 • Podczas wakacji nie lubią się spieszyć, wolą celebrować każdą chwilę spędzoną z bliskimi i bez obowiązków zawodowych na głowie;
 • Nie boją się wizji holowania przyczepy lub mają w tym już jakieś doświadczenie;

W czym karawaning jest lepszy niż wakacje w hotelu?

Trudno porównywać obie formy podróżowania 1 do 1, ponieważ są one skrajnie od siebie różne. Można natomiast wskazać kilka przewag karawaningu, w tym:

 • Swobodę w wyborze miejsca podróży;
 • Brak konieczności rezerwowania noclegu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem;
 • Możliwość spontanicznego podejmowania decyzji o wyjeździe np. na weekend;
 • Sumarycznie nieco niższe koszty spędzania wakacji;
 • Możliwość odwiedzenia miejsc, których nigdy nie zobaczą osoby śpiące wyłącznie w hotelach;
 • Sposób na aktywne spędzanie wakacji, możliwość nauczenia się wielu pożytecznych rzeczy;

Przede wszystkim natomiast karawaning jest bardzo rodzinną formą podróżowania, dlatego jeśli od dawna myślisz, aby tego spróbować, to co właściwie Cię powstrzymuje?

[“Artykuł partnera”]

About

You may also like

Masz pytania, komentarze? pisz śmiało, ale z klasą :-)